Kassisõbralik kodu

Nagu su kassi vabas looduses elavad sugulased, veedab ka sinu kiisu palju aega oma territooriumit (teiste sõnadega sinu kodu) läbi uurides ja kaitstes. Siin on mõned viisid, kuidas aidata oma kassist sõbral oma loomulikke instinkte järgida – muutes oma kodu võimalikult kassisõbralikuks.

Ringiliikumine

Kassiluugi paigaldamine on heaks viisiks lasta oma iseseisval kassil tulla ja minna siis, kui ta ise heaks arvab. Ideaalsed on läbipaistvad luugid. Samuti on heaks mõtteks ukseavasse raske roogvaiba paigutamine. See on lihtsaks ja odavaks viisiks kassi mudaste käppade eest hoolitsemiseks. Samuti meeldib su kassile sellel oma küüsi teritada!

Vaibad

Kui sul on kass, siis tasub mõelda sellele, milliseid vaibad sul kodus on. Lõigatud vaipkate on parim, sest selle niite ei ole nii kerge välja tõmmata kui aasalise vaipkatte puhul ning samuti ei takerdu sinna nii palju kassikarvu. Üldiselt on vaiba suurem villasisaldus kassile parem.

Toimetulek küünistega

Kratsimine on üks sinu kassi loomulikest instinktidest. Lisaks jahipidamiseks küüniste teritamisele aitab see tal lõhna ja visuaalsete märkidega ka oma territooriumit märgistada. Mööbli, vaiba või kardinate kraapimise takistamiseks julgusta oma kassi kraapimispuud kasutama. See on tema jaoks ka lõbus!

Karvased olukorrad

Karva ajamine on kassi eluaja jooksul loomulik nähtus. Mõnikord saad seda enda huvides ära kasutada. Näiteks saad teda julgustada uut voodit või tekki kasutama sellega, et harjad teda ja asetad lahti tulnud karvu tundmatule esemele.

Voodialused

Vabas looduses on enamikel suurtel kaslastel oma erilised peidupaigad. Nad kasutavad neid privaatsete tagalatena, kas puhkamiseks või haigusest ning vigastusest taastumiseks. Su kaslasest sõber on samasugune ja mis võikski olla parem peidukoht kui voodialune? Kaalu oma kodus vähemalt ühe traditsioonilise voodi (mitte madalapõhjalise diivani) hoidmist, et pakkuda oma kassile meelepärast peidupaika.

Rõdud

Kui sul on rõdu, siis taga, et see oleks kassidele turvaline, paigaldades selleks rinnatise ümber peene võrgu või võre. Nii saad koos oma kassiga ohutult vaadet nautida.