COVID-19 ja teie lemmikloom – küsimused ja vastused

Kas minu lemmikloom võib saada koroonaviiruse?

Hetkel olemasoleva info põhjal on see väga ebatõenäoline. Uuring näitab, et koerad ja kassid ei nakatu selle viirusega kergesti ja puuduvad tõendid, et nad kannaksid viirust edasi inimestele või teistele samas peres olevatele lemmikloomadele.

Kuidas ma saan oma lemmiklooma koroonaviiruse eest kaitsta?

Praegused uuringud näitavad, et lemmiklooma nakatumine COVID-19 viirusesse on väga ebatõenäoline ja puuduvad tõendid, et nad teisi koduses keskkonnas nakataksid. Me soovitame jätkuvalt:
- põhjalikku kätepesu
- hoida lemmikloomad nakatunutest eemal
- piirata lemmikloomade liikumist, kui nad on mõne nakatunuga kokku puutunud

Kas minu lemmikloom võib kanda viirust oma karvkattel?

Teie lemmiklooma karvkate on nagu mistahes muud pinnad, seega on oluline pärast lemmikloomaga tegelemist põhjalikult käsi pesta, hoida nad eemal nakatunud inimestest ja nakatunuga kokkupuute korral piirata nende liikumist.

Kas minu lemmikloom peaks kandma maski?

Puuduvad teaduslikud tõendid, et maskid kaitsevad lemmikloomi nakkushaiguste või õhusaaste eest. Lemmikloomade näod on inimestega võrreldes väga erinevad, seega on ebatõenäoline, et mask neile hästi sobitub. Samuti ei suuda me oma lemmikutele selgitada, miks me neile midagi näo ette paneme ning nad võivad kartma hakata.

Kas ma peaksin oma koeraga jalutamas käima?

Jah – lemmikloomad armastavad liikuda! Jalutage oma koera rihma otsas ja soovitatavalt kohas, kus on vähene kontakt teiste inimeste või lemmikloomadega.

Kas ma haigena tohin oma lemmiklooma eest hoolitseda?

Kui olete haige, siis paluge võimalusel mõnel teisel pereliikmel oma loomade eest hoolitseda. Kui peate haigena siiski oma lemmikute eest hoolitsema, peske enne ja pärast nendega tegelemist käsi.

Kas on oht, et minu lemmikloom võib saada koroonaviiruse teie toidust?

Võite kindel olla, et käesolev koroonaviiruse puhang ei põhjusta pakendi ega toidu kaudu riski toiduohutusele ei inimestel ega lemmikloomadel. Meie toitude tootmisel rakendatavad töötlemisprotsessid on viiruse hävitamiseks piisavad.

Kas teie koostisosade hankekohad on lemmikloomade jaoks turvalised?

Me toitude koostisosad tulevad paljudest erinevatest maailma piirkondadest ja me kasutame ainult kõrgkvaliteetseid koostisosi, mis vastavad kohalikele seadustele ning meie endi poolt seatud kõrgetele standarditele. Meie toitude tootmisel rakendatavad töötlemisprotsessid on viiruse hävitamiseks piisavad.

Ma ei leia oma tavapärast toitu ühestki poest, mis on juhtunud?

Lemmikloomatoit on väga oluline ja me valmistame jätkuvalt toite, mida teie lemmikloom vajab ja armastab. Meie lemmikloomatoidust ei ole puudust ja me palume igal lemmiklooma omanikul olla arvestav ja osta vaid niipalju toitu kui teie lemmik vajab.

Ma ei saa osta tavapärast toitu. Kas toidu vahetamine on okei?

Jah! Ideaalis võiksite valida sarnase toidu (kuiv või märg) ning nädala jooksul seda vähehaaval tavapärasele toidule lisada, et liiga äkiline toidumuutus seedeprobleeme ei põhjustaks.

Ma olen mures oma olukorra pärast ja kardan, et ma pole võimeline oma lemmikloomale piisavalt toitu ostma – mida te soovitate?

Me mõistame, et olukord on murettekitav ja soovite oma lemmikule alati parimat. Me teeme tihedat koostööd oma partneritega loomade varjupaikadest ja julgustame teid nendega rääkima, et saada oma piirkonnas abi ja toetust.