Välismaailm

Kass on täpselt nagu ta suurtest kaslastest sugulased – sündinud seikleja, kellel on suur uudishimu. Kuigi paljud kassid on toas olemisega rahul, võib sinu oma leida, et kassiluugist väljaspool asuva maailma kutse on ignoreerimiseks liiga tugev, eriti siis, kui tegu on isase kassiga.

Kui kassi õues hulkumine teeb sind murelikuks, siis on mõned asjad, mida saad teha tema loomuliku käitumise ohjeldamiseks.

Vabalt jooksmine

Kui lased oma kassil välismaailmaga tutvuda, siis taga, et tal oleks kaelarihm koos nimesildi ja potentsiaalse saagi hoiatamiseks mõeldud kellukesega. On oluline, et kaelarihm oleks osaliselt elastne. Nii saab kass kergesti vabaks, kui rihm juhtub kuhugi kinni jääma.

Kassisõbralik aed

Kui sul on aed, siis kaalu kassile suure kaitsva puuri ehitamist, kus ta saaks ringi hulkuda. Hea on kasutada tugevaid puitposte ja traatvõrku ning lisada mõni varjualune, et kass saaks end peita halva ilma ja päikese eest. Muuda aed kassile lõbusaks kraapimisposti ja erinevatel kõrgustel tasapindade lisamisega, millel ta saab ronida.