Kitten Kollege

Sinu kass on sündinud kütt, nii nagu tema suurtest kaslastest sugulasedki. Oma kassiga mängides aitad tal oma loomupäraseid jahiinstinkte harjutada. Samuti on see heaks vormi hoidmise viisiks ning toredaks ajaviitevõimaluseks koos karvase sõbraga.

Kuigi mänguaeg on väga rahuldustpakkuv, pea meeles, et kassidele on palju keerulisem meeltmööda olla kui koertele. Parim viis oma kassi tähelepanu saamiseks on veenda teda selles, et mängimine oli algusest peale tema mõte!

Nööri külge kinnitatud esemed

Su kassi loomupärane jahiinstinkt tähendab seda, et teda lummab kõik, mis sarnaneb saagiga, näiteks nöörijupi külge kinnitatud mänguasjad. Kõlguta väikest karvast mänguasja tema ees ja vaata, kuidas ta jäljendab oma suurtest kaslastest sugulasi. See mäng peaks teda päris pikalt lõbustama ja tegevuses hoidma. Samuti võid kasutusele võtta teisi huvitavaid mänguasju, nagu suled, millele ta saaks käpa peale panna. Ole ainult ettevaatlik, et ta sind mänguhoos ei küünistaks!

Oma mänguasjade valmistamine

Kalliste kassimänguasjade peale ei ole vaja kulutada tervet varandust. Näiteks, kui su kassile meeldib paberi sahistamine, siis anna talle mängimiseks suur paberkott. See lõbustab teda väga pikalt ja võid asja veelgi huvitavamaks tegemiseks panna paberkotti mänguasju.

Siin on mõned muud mõtted lihtsateks mänguasjadeks, mille saad ise valmistada:

• tugev pudelikork;
• tühi pakkimispaberi või fooliumi rull, mille külge on kinnitatud pikk värviline nöörijupp;
• vanad tennisepallid;
• kangast täis topitud vanad sukad.

Kastiga mängimine

Üks lihtsamaid viise oma kassi lõbustamiseks on talle mängimiseks pappkarbi andmine. See ei ole mitte ainult tore mänguväljak, vaid on kuumadel suvepäevadel ka ideaalseks varjualuseks. Kui sul on mitu kassi, siis hakkavad su karvased sõbrad kasti tõenäoliselt peituse mängimiseks kasutama.

Võid mängu veelgi põnevamaks teha kasti külje sisse augu lõikamisega. Vaata ainult, et valitud kast oleks tugev ja su kass ei hakkaks seda närima.