Kitten Kollege

Oma olemuselt on kassid eraklikud ja iseseisvad hinged. Nagu lemmiku suurtest kaslastest sugulased metsikus looduses, on ka sinu kass harjunud enda eest hoolitsema. Kuid mõnikord vajab ta veidi abi. Seepärast on oluline ta loomaarsti juurde viia kohe, kui ta tervise pärast muret tunned.

Hoia oma kohaliku loomaarsti kontaktandmeid käepärast, sealhulgas lahtiolekuaegu ning juhised, kuidas käituda väljaspool tööaega hädaolukordade korral. Ära unusta, et isegi kui sa ei saa oma kassi kliinikusse viia, siis võib loomaarst sulle siiski telefoni teel nõu anda.

Ette mõtlemine

Kui arvad, et kassil võib vaja minna valuvaigistit, siis aita loomaarsti sellega, et ei lase kassil enne arsti külastamist midagi süüa ega juua. Teata loomaarstile tulekust ette isegi siis, kui tegu on hädaolukorraga. See annab talle aega teie saabumiseks ette valmistuda.

Reisi mugavaks tegemine

Kassi ohutuse huvides on oluline teda transportimise ajal korralikult kinni hoida. Kõige parem on kasutada lukustatavat puuri. Kui sul ei ole puuri, siis kasuta selle asemel tugevat pappkasti. Tee kasti kindlasti mõni väike õhuauk ja sulge see kindlalt, et kass ei saaks välja hüpata.

On loomulik kassi reisimugavuse pärast muretseda, kuid ära pane puuri või kasti liiga palju pehmendust – nii ei ole kassil piisavalt ruumi! Vana kampsun või mõni ajalehekiht on kõik, mida ta vajab.

Eelkõige tuleb jääda rahulikuks, hoolimata sellest, kas tegu on tavalise tervisekontrolli või hädaolukorraga. Aitad kassil end võimalikult mugavalt tunda lohutavate sõnade või talle tuttava mänguasjaga.