
Sinu kassi kaal
Vabas looduses söövad suured kaslased ainult isekütitud saaki. Kuigi ka sinu kass on sündinud kütt, sõltub ta terveks ja õigesse kaalu jäämiseks sinu pakutavast tasakaalustatud toidust. Vahel võib olla keeruline nende suurtes silmades peegelduvale nuruvale pilgule vastu panna. Samuti on maiustuste andmine tähtis osa mängimisest. Seega kontrolli aeg-ajalt oma kassi kaalu ja veendu, et ta ei ole liigselt elu nautinud!
Kaalumine
Kassi kaalu kontrollimine ei saaks enam lihtsam olla – kasuta lihtsalt oma vannitoakaalu. Esiteks kaalu iseennast. Seejärel astu uuesti kaalule nüüd kassi süles hoides. Lahutades teise arvu esimesest, saad kassi kaalu teada!
Kassi kere kontrollimine
Samuti on hea mõte jälgida väliseid muutusi oma kassi kehakujus. Saad seda teha otse tema kohal seistes ja alla vaadates. Kui kerget taljeosa ei ole ribide taga näha, siis võib sinu kass olla ülekaaluline. Samuti otsi ladestunud rasva tema tagajalgade vahelt ja kõhu alt.
Teine võimalus on mõlemad käed asetada oma kassi külgedele. Kui tunned sõrmedega kassi ribisid, siis on su karvane sõber ideaalses kehakaalus. Kui ribid aga välja ulatuvad, siis on ta liialt kõhn.
Ülekaalulise kassi aitamine
Kui su kass näeb välja veidi liiga ümmargune, siis võib loomaarst talle välja pakkuda dieedikava. Parem on kassi sööta väikeste kogustega ja sageli. Püüa talle kahe toidukorra asemel anda neli väikest toidukorda päevas. Samuti pead tõenäoliselt lõpetama maiustuste ja suupistete andmise!
Nagu kassi suurtest kaslastest sugulased vajab ka sinu kiisu palju liikumist. See aitab tal kaalu kaotada. Harjuta oma kassi lühikest aega kestvate mänguliste tegevustega. Seejärel pikenda järk-järgult mänguaega, lisades siin-seal viis minutit, kuni ta teeb läbi täispika trenni.
Alakaalulise kassi aitamine
Kui arvad, et su kass on alakaaluline, siis küsi oma loomaarstilt nõu, kui tihti ja kui palju teda toita. Kui asi ei parane, siis võib ta olla haige, nii et vii ta kontrolliks uuesti loomaarsti juurde.