Kitten Kollege

Kassi vananedes võib märgata, et viid teda sagedamini loomaarsti juurde. Teda kodus regulaarselt kontrollides ja talle loomulikult palju hoolt ja tähelepanu pakkudes, saad aidata tuvastada võimalikku probleemi ja tagada, et kass saab nõuetekohase ravi.

Sagedased terviseprobleemid

Siin on nimekiri sagedastest probleemidest, mis võivad su kassi käitumist vananedes mõjutada:

• kuseteede probleemid;

• südameprobleemid;

• liigeseprobleemid;

• kae;

• probleemid suuõõnega.

Silmad ja kõrvad

Kontrolli oma kassi silmi, et näha, kas on tekkimas kae, mis hägustab silmaläätse. Kui su kassil on kae, siis märkad tema silmades hägust halli kihti. Kui kae välja areneb, siis näeb su kass järk-järgult üha vähem.

Vanemaks saades võib su kassil tekkida ka probleeme kuulmisega. Loomupärase kütina on su kass kogu oma elu jooksul tuginenud oma tundlikele kõrvadele. Seega pane tähele igasuguseid muutusi tema käitumises.

Isegi kui su kass jääb kas pimedaks või kurdiks, siis saab ta siiski nautida õnnelikku ja muidu tervet elu. Hoia oma kodu vaba potentsiaalsetest ohtudest ja proovi tagada, et ta ei tõmbaks endale kaela keerulisi olukordi.

Sinu kassi hambad

Kõrgemas vanuses võivad su kassi igemed muutuda valulikeks, tal võib tekkida halb hingeõhk ning ta võib isegi kaotada mõned oma teravatest kütikihvadest. Kui sa muretsed tema suutervise pärast, siis võib loomaarst soovitada operatsiooni. Kuid kui kass on väga vana, siis ei pruugi see olla soovitatav.

Võid kassi igemevalu leevendada sellega, et annad talle märga toitu, nagu Whiskas® Senior 7+ kiisueined. Teise võimalusena võib kuivtoitu väheses vees leotada, et seda mõnusaks ja pehmeks muuta.