Kitten Kollege

Su kassi loomupärane käitumine jätkub kogu tema eluea jooksul ning tõenäoliselt jääb ta aktiivseks ja uudishimulikuks paljudeks aastateks. Õigupoolest võib vahel tunduda uskumatuna, et ta üldse vananeb!

Kuid vananedes võivad ta toiteainetevajadused muutuda. Niisiis on pärast seitsmendat eluaastat oluline tema toitumist kohandada nii, et see sobiks eakamale kassile. Näiteks Whiskas® 7+ vanematele kassidele mõeldud tootesari sisaldab lisatauriini, mis parandab kassi nägemist ja südametegevust, tsinki ja linoolhapet terve naha ja kasuka jaoks ning täpselt õiget kogust fosforit, mis aitab tal oma põie tervist hoida!

Õige toit eakamale kassile

Kui su kass pakutud toiduga pirtsutama hakkab, siis võib see olla märk sellest, et peaksid tema toitumist muutma. Kuigi soovid talle anda midagi, mida ta naudiks, siis on oluline ka see, et ta saaks kätte oma ea jaoks vajalikud toiteained. Soovitame Whiskas® Seniori eakatele kassidele mõeldud tootesarja, mis on isuäratava lihamaitsega ja pakub su kassike kõike, mida ta ka kõrges eas terveksjäämiseks vajab.

Seedimise küsimus

Kõrgemas eas kass ei suuda oma toitu enam nii lihtsalt seedida kui varem. See tähendab, et ta ei pruugi toiteaineid enam nii tõhusalt omastada. Kassi vajadustest lähtuva toitmise tagamine aitab ta kehal nende muutustega toime tulle ja see pikendab ka tema eluiga ja parandama elukvaliteeti.

Kassi kaalu jälgimine

Kuna su kass ei ole enam nii aktiivne kui varem, siis võib märgata, et ta muutub ümmargusemaks. Juhul kui tema organism ei suuda toitu korralikult seedida, siis võib ta kaalu kaotada. Hoia oma kassi kaalul silma peal regulaarse kaalumise ja külgede rasvkihi kontrollimisega sõrmede abil.

Kui oled oma kassi kaalu pärast mures, siis püüa vastavalt kohandada talle antava toidu kogust. Kui probleem ei lahene, siis küsi nõu oma loomaarstilt.