care

Nagu kassipoja suurtest kaslastest sugulased, eelistab ka tema kergendada ihu privaatselt. Seetõttu on oluline hoida tema liivakasti vaikses ja turvalises kohas, kuhu ta pääseb lihtsalt ja saab liivakasti kasutada ilma, et keegi jälgiks.

Millal tahab kass liivakastile?

Pead kassipojale õpetama liivakasti kasutamist. See on lihtne: tõsta ta lihtsalt liivakasti kohe, kui näed, et tal on häda. Samuti võid ta asetada liivakasti varahommikul, hilisõhtul või pärast igat söögikorda. Tee seda seni kuni kassipoeg liivakasti ise lõhna ja asukoha järgi üles leiab. Pärast seda jäta ta tegutsema. Kassipoja mugavuse kindlustamiseks kasuta kassiliiva, mis imab ebameeldivaid lõhnu ega lähe tükki, näiteks Catsan®-i.

Liivakakasti puhastamine

Metsikus looduses on puhtus ja tervis suurtele kaslastele väga olulised. Nad ei söö ega joo kunagi kohas, kus ihu kergendavad. Sinu väike kassipoeg on täpselt samasugune. Seega paiguta liivakast tema söögi- ja joogikohast eemale. Samuti on oluline liivakasti iga päev koristada.

Õnnetusi võib juhtuda

Kas su kassipojal juhtub ühtäkki väikeseid õnnetusi? Sellel võib olla mitu põhjust:
• tema liivakast võib olla räpane;
• ta võib tahta tähelepanu;
• talle võib tunduda, et miski on tunginud tema territooriumile;
• ta on saanud suguküpseks.
Kui õnnetused jätkuvad, siis küsi loomaarstilt nõu, kuidas kassipoeg uuesti õigele teele aidata.

Kuidas koristada

Loputa kohta puhta veega, seejärel kasuta lõhnast vabanemiseks 10% bioloogilise pesupulbri lahust. Parem on muid vahendeid mitte kasutada, sest paljud puhastustooted lõhnavad veidi kasside uriini sarnaselt. Nendega puhastades võid seega maha jätta kassiliku signaali, mis soodustab soovimatut käitumist veelgi!

Premeerimine

Kui kassipoeg edukalt liivakasti kasutab, siis kiida teda kindlasti ohtralt. Aidata võib ka väike maiustus. Nii õpib ta liivakasti seostama heade tunnetega. Pead oma kassipojaga lihtsalt kannatlik olema ja teda palju innustama. Nii kohaneb ta liivakasti kasutamisega kiiresti.