Isegi imearmsad kassipojad on mõnikord stressis. Kui täheldad kassipoja käitumises stressimärke või midagi ebatavalist, siis pea nõu loomaarstiga. Tema annab nõuandeid ja suunab vajadusel loomade käitumisspetsialisti juurde ravile.
Siiski tasub meeles pidada, et teatud käitumismallid, nagu kraapimine ja lõhnaga märgistamine, võivad sinu kassipoja seisukohalt olla täiesti normaalsed. Ainult et sinu jaoks ei ole need kuigi teretulnud!
Rahutu käitumine
Kui kassipoeg on maadligi kössis ning tema keha on pinges ja pupillid laienenud, siis võib ta tunda end ärevalt. Kui nii, siis võib ta ka hingeldada ja end tavalisest rohkem lakkuda.
Agressiivne ja destruktiivne käitumine
Kui tavaliselt malbe ja südamlik kassipoeg hakkab hammustama ja kratsima, siis võib tal olla igav. Pea meeles, et ta on loomult kütt ning kui tema loomapärased instinktid ei saa piisavalt stimulatsiooni, siis otsib ta tegevust kohtadest, kust ei peaks seda otsima. Ta võib nii käituda ka siis, kui arvab, et tema territoorium on ohus.
Siseruumides territooriumi märgistamine
Kui kassipoja tavalises rutiinis on toimunud muutusi või kui kodus on uus kass, siis võid täheldada, et ta hakkab uriini pihustama. Kasuta ebameeldiva lõhna eemaldamiseks lahjendatud desinfitseerimisvahendit ning aseta toidukauss pritsitud koha lähedusse. Ennekõike paku oma kassipojale palju armastust ja kindlustunnet.
Tuppa kakamine
Kui kassipoeg on muidu terve, siis võib tuppa kakamine olla stressi märgiks. Kata see koht kassipoja eemale hoidmiseks hõbepaberi või kilega, anna talle puhas liivakast ja jaga ohtralt armastust ja julgustusi.
Närviline lakkumine
Kui kassipojal on stress, siis võib ta hakata end liialt lakkuma. Ta hakkab pidevalt kasuka kindlat punkti lakkuma ja närima. Kui selline tegevus jätkub, siis võib see viia ebamugava nahahaiguseni. Seega tuleks nõu pidada loomaarstiga.
Villa närimine
Jah, see on tõsi! Teatud idamaised kassitõud (eriti siiami ja birma kass) võivad liigselt villa närida. Me ei tea päris täpselt, miks nad seda teevad. Nad võivad seda tehes tagasi pöörduda imiku käitumise juurde või see võib viidata stressile. Võimaluse korra proovi oma kassipoega keelitada sellest hoiduma.