considering a kitten

Kui ideaalne kassipoeg on välja valitud, siis on aeg kõik uue elaniku jaoks korda seada!

Ostunimekiri

Uues kodus kassipojale mugava ja õnneliku elu tagamiseks on tarvis palju asju. Siin on mõned kõige tähtsamad asjad:

• vastupidav kassipuur, mille põhja on asetatud väike kassipadi või rätik;
• toidu- ja jooginõud;
• liivakast ja kühvel, lisaks kott kassiliiva (Whiskas soovitab Catsani);
• vähemalt ühe nädala jagu kassipojatoitu;
• vähemalt üks mugav kassivoodi;
• vastupidav kraapimispuu;
• hari kassipoja harjamiseks;
• kassipoja mänguasjad;
• kõige lähema loomaarsti kontaktandmed.

Kassipuurid

Veendu, et sul on kassipoja ohutult koju toomiseks ja hiljem reisimiseks tugev kassipuur. Harjuta oma kassipoega puuris olema. Kui kasutad puuri üksnes teda loomaarsti juure viies, siis kaob ta kohe, kui puuri välja tood!

Hea viis hajutamiseks on asetada puur keset tuba ja jätta puuri uks lahti. Aseta puuri mugavamaks muutmiseks selle põhja rätik või padi. Võiksid aeg-ajalt puuri pista ka mõne maiustuse, et kassipojas uudishimu äratada.

Toidu- ja jooginõud

Väikestel kassipoegadel on keeruline süüa liiga sügavatest toidunõudest. Tegelikult ei meeldi enamikule kassidele sügavatest kaussidest söömine. Kausside kõrged ääred segavad nende tundlikke vurre. Kasuta selle asemel madalat nõud või taldrikut.

Liivakast

Sea liivakast kassipoja jaoks valmis ning varu kassiliiva. Vaja läheb ka kühvlit, mille abil kassipoja väljaheited iga päev liivakastist eemaldada. Valikus on mitut tüüpi kassiliiva. Whiskas soovitab Catsani, sest sellel on hea imendumisvõime, hoiab ebameeldiva lõhna kontrolli all ega lähe tükki.

Proovi alguses väikest liivakasti, sest kassipojal võib olla keeruline oma väikeste käppadega täiskasvanud kassidele mõeldud liivakastidesse pääseda. Veendu, et liivakastil oleks vähemalt üks madal serv, millest kiisukesel oleks kerge üle ronida. Hea idee on panna liivakasti alla ajaleht või hõlpsasti puhastatav matt – see püüab kinni liivakastist välja tulnud liiva.

Kui sul on mitu kassipoega, siis võivad nad alguses hea meelega ühte liivakasti jagada. Kuid pea meeles, et nad vajavad vanemaks saades eraldi liivakaste.

Kui su kassipoeg on võõrutamise käigus õppinud liivakasti kasutama, siis on sul juba eelis. Kuid kui leiad, et tal on sellega veidi abi vaja, siis leiad lisateavet artiklist „Liivakasti kasutamise õpetamine“.

Kassipoja toit

Kuna kassipojad kasvavad nii kiiresti, vajab su uus neljajalgne sõber oma toiduslaual rohkem rasva ja valku kui täiskasvanud kass. Tal on ka väike kõht, mis tähendab seda, et teda tuleb kogu päeva jooksul toita tihti ja väikestes kogustes.

Taga oma kassipojale täisväärtuslik ja tasakaalustatud toit – Whiskas Kitten’i kassipoegadele mõeldud toit [LINK] on loodud spetsiaalselt selleks, et pakkuda su kiisukesele kuni aastaseks saamiseni energiat ja toiteaineid, mida ta vajab heasse vormi ja terveks jäämiseks. Kui hakkad kassipojale täiskasvanud kassidele mõeldud toitu andma, siis võõruta teda aegamööda 5–7 päeva jooksul.

Pea meeles, et mõned kasside maiustused ja toidud ei ole väga väikeste kassipoegade jaoks sobivad. Kontrolli alati enne ostmist etiketti ja toitmisjuhiseid.

Mängimine

Iga kassipoeg vajab mänguasju! Meelelahutuseks sobib nii sulle kui su kiisukesele suurepäraselt ka muu peale mänguasjade. Samuti on mäng oluline liikumise ja arengu seisukohalt. Kassid armastavad mängida kõigega, mis sarnaneb saagiga või mis liigub ettearvamatult. Ka kraapimispuu muretsemine on hea mõte – mis tahes, et kassi teravad küüned mööblist eemale hoida!

Kassipoja mänguasjad ei pea olema kallid. Suurepärase mänguväljaku võid kassile valmistada vaid pappkasti paari auku lõigates. Boonuseks on see, et kiisukesele meeldib pappkasti tekitatud turvaline ja privaatne olemine.

Toredad isetehtud mänguasjad on ka papist torud, ajalehtedest või salvrätikutest paberipallid, niidirullid ja plastikust pudelikorgid. Ära kunagi luba kassipojal mängida lõnga või paelaga ning taga, et miski ei oleks allaneelamiseks piisavalt väike ega valmistatud väikestest osadest, mida võib närida või ära süüa.

Proovi kõrgel riiulil ruumi teha – kassidele ja kassipoegadele meeldivad kohad, kust nad saavad oma valdustel silma peal hoida. Aknalauad on eriti populaarsed. Mida vanemaks su kassipoeg saab, seda rohkem tahab ta aknast välja vaadata. Kui su aknalauad ei ole piisavalt laiad, võid osta lihtsalt paigaldatava kassi istekoha.

Lõpuks ometi kodus

Uut kassipoega esimest korda koju tuues on viimane tõenäoliselt uues keskkonnas kartlik. Ära muretse, see on täiesti normaalne. Su kodu on täis veidraid asju, helisid ja lõhnu ning kassipojal võtab selle kõigega kohanemine aega. Saad kiisul aidata end turvaliselt tunda, pakkudes talle pappkarpi või ukseta kassipuuri, mis oleks tema väikeseks n-ö koopaks, millesse ta võib vaikuse ja rahu saamiseks pugeda.

Hoia oma kassipoega esimesed kaks või kolm päeva soojas ja vaikses ruumis. Tee juurdepääs liivakastile ning toidu- ja veekaussidele lihtsaks ning paku talle mugav voodi ja paari mänguasja meelelahutuseks. Kõik need asjad aitavad su kassipojal oma uues keskkonnas kohaneda.

Selles etapis oleks hea kokku leppida loomaarsti külastus, et kassipoeg üle kontrollida, anda talle kirbu- ja ussirohtu ja planeerida vaktsineerimised. Kui sul on muid lemmikloomi, siis taga, et loomaarst vaataks kassipoja enne lemmikute tutvustamist põhjalikult läbi. Lisateavet leiad artiklist „Loomaarsti visiit“ .

Loodame, et jagad oma kogemusi selle kohta, kuidas su kassipoeg õnnelikuks ja terveks kassiks kasvab. Küsimuste korral kirjuta meile julgesti. Ootame su kirja!