considering a kitten

Iga kodu on erinev ja igaühel on oma elustiil. Seega on oluline valida kassipoeg, kes sinu rutiiniga mugavalt kohaneb. Nii olete mõlemad õnnelikud!

Tõukass või tavaline kass?

Hea viis kassitõugude kohta rohkem teada saada on külastada „Estonian Cat Association ESTICAT MTÜ“ kodulehte siit(opens in new window). See on ainus ja esimene TICA(opens in new window)(The International Cat Association) liige, mis asub Eestis.

Tõukassidel on sageli teatud iseloom või vajadused. Mõned neist ei pruugi näiteks lastega hästi läbi saada. Kui oled huvitatud konkreetsest tõust, siis loe selle kohta lähemalt ja uuri välja, kas see on sinu jaoks just õige kass.

Tõukass võib maksta mitusada või koguni mitutuhat eurot. Kui soovid tõukassi osta, siis kontrolli kõigepealt loomaarsti juures, et tegu on usaldusväärse aretajaga. Ostmise ajal veendu, et aretaja annab sulle vajalikud paberid tõestamaks, et kassi vanemad on terved.

Võiksid kaaluda ka kassipoja või kassi võtmist ühest paljudest varjupaikadest. Nii annad väärilisele loomale armastava kodu.

Mõned ühingud ja varjupaigad, mida võiksid kaaluda kassi võtmisel:

Haapsalu Loomade Varjupaik
Kasside Turvakodu
Kassiabi
Kassivari
Kohtla-Järve Kodutute Loomade Varjupaik
Pärnu Kodutute Loomade Varjupaik
Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu
Tallinna Loomade Hoiupaik
Tartu Kassikaitse
Tartu Koduta Loomade Varjupaik
Toolse Kodutute Loomade Varjupaik
Valga Kodutute Loomade Varjupaik
Viljandi Kodutute Loomade Varjupaik
Virumaa Kodutute Loomade Varjupaik
Võru Kodutute Loomade Varjupaik

Karva hooldamine ja karvapikkaus

Pikakarvalised kassid – nagu Maine coon, Pärsia kass või Türgi van vajavad kasuka korrashoidmiseks ja pusade vältimiseks igapäevast karvahooldust.

Kui otsite vähenõudlikumat kassi, siis oleks parem võtta lühikarvaline kass, kuna nad hoolitsevad oma karva eest ise. Nende abistamine on hea võimalus sideme loomiseks. Ja see hoiab karvpallid kontrolli all!

Isane või emane?

See oleneb ainult isiklikust eelistusest. Enamik kassipoegi soovitatakse steriliseerida enne puberteeti ning steriliseeritud emastel ja isastel kassidel on tavaliselt sarnased iseloomujooned. Kui kasvatad kahte kassi samast pesakonnast, siis on kõige parem võrra samast soost kassid. Siiski parandab olukorda ka varajane steriliseerimine.

Mitu kassi võtta?

Üldiselt meeldib kassidele olla ainus kaslane majapidamises. Kui sul on aga piisavalt ruumi, siis võib kahe kassipoja kasvatamine olla väga tore. Lisaks sellele, et nad üksteist sinu äraolekul lõbustavad, toovad nad perre ka topeltrõõmu! Kui otsustad kaks kassipoega võtta, siis võiksid nad olla samast pesakonnast. Nii tunnevad nad teineteist juba varem ja neil on suurema tõenäosusega sarnane iseloom.

Väikese kassipoja tutvustamine täiskasvanud kassile nõuab samuti hoolt. Võta asja rahulikult, ole kannatlik ja taga, et mõlemal kassil oleks eraldi söömis- ja magamiskoht.

Kas sul on väikeseid lapsi?

Mõnedele kassitõugudele ei meeldi laste läheduses olla. Sama võib kehtida erivajadustega kassipoja kohta, kelle elu algus on olnud raske. Seetõttu on enne kassipoja võtmist oluline kontrollida tema tausta ja uurida tõu iseloomujoonte kohta. Kõige parem on laps tulevast kassipoega vaatama võtta. Kuidas kassipoeg reageerib? Kas ta on sõbralik ja energiline või uute inimestega kohtumise või katsumise pärast närviline?

Kui kassipoeg juba kodus on, siis ära unusta, et sellel väikesel karvapallil on teravad küüned ja hambad! Hammustamine ja kraapimine on kassipoja lustaka mängu loomulik osa, eriti kui ta tunneb end ohustatuna. Väikelastele tuleb seletada, et kassipoeg ei ole mänguasi, vaid elusloom, kes võib kergesti viga saada või endast välja minna. Võta asja rahulikult ja jälgi oma lapsi seni, kuni nad on kassipoega ohutult käsitsema õppinud.

Lisateavet leiad artiklist „Kassipojad ja lapsed“.