socializing

Mida rohkem aega oma uue kassipojaga veedad, seda paremini teda tundma õpid ning seda rohkem hindad tema iseloomu ja käitumist juhivaid loomulikke instinkte.

Kuigi su kassipoja kodune elustiil võib looduses kogetavast paljuski erineda, on paljud tema käitumismallid siiski samad, mis tema suurtest kaslastest sugulastel. Kassi loomulike instinktide mõistmine aitab sul teda tundma õppida samal ajal kui ta on sinuga uut peret moodustamas.

Lakkumine

Kasuka lakkumine ei seisne ainult puhtaks saamises. Looduses lakuvad suured kaslased üksteise kasukaid ka sotsiaalsete sidemete loomiseks. Võid sellist käitumist matkida regulaarselt oma kassipoja karva hooldades. Lisaks kassipoja loomulike tungide rahuldamisele armastab ta sind selle eest veelgi enam!

Hõõrumine

Looduses kasutavad suured kaslased lõhna keerukate signaalide jätmiseks, mis aitavad neil kindlustada oma territooriumit ja vältida konflikte. Samuti loob ja tugevdab lõhnaga märgistamine ka sotsiaalseid sidemeid. Ühe võimalusena hõõruvad suured kaslased end lõhna jätmiseks asjade vastu. Nii et kui su kassipoeg end kodus su vastu hõõrub, siis märgistab ta sind osana oma perekonnast. Vasta tema kiindumusavaldustele kindlasti rohke silitamise ja armastusavaldustega.

Territoriaalsed pingeid

Kui tood koju uue kassi, siis võib juhtuda, et eelnevalt kodus elava kassi liivakasti kasutamise harjumused muutuvad – ta hakkab uriiniga pritsima või oma väljapoole liivakasti urineerima. Selles ei ole midagi ebaharilikku. Tegemist on üksnes loomulik reaktsiooniga millelegi, mida su kassipoeg peab ohuks oma territooriumile.

Siin on mõned asjad, mida saad teha oma kassipoja aitamiseks selle muutuste perioodi jooksul:

• taga igale kassile majas eraldi toidu- ja veekausid, voodid ja liivakastid;

• taga kassile piisavalt kohti ronimiseks, sest ta näeb neis võimalust oma territooriumi suurendamiseks;

• anna kassile piisavalt aega oma territooriumi taaskehtestamiseks;

• paku kassile ohtralt armastust ja kiindumusavaldusi.

Regulaarsed rutiinid

Uus kassipoeg õpib peagi tundma su majapidamise rutiine. Ta jätab meelde, millal inimesed ärkavad ja magama lähevad, millal töölt koju jõuad, millal on söögiajad ning kuidas sulle meeldib õhtuti lõõgastuda. Kui rutiinidest kinni pead, siis lase ka kassipojal nendest osa saada. Ta muutub peagi seltsivaks ja enesekindlaks pereliikmeks.