socializing

Vabas looduses puutuvad kassipoja suurtest kaslastest sugulased võõrastega harva kokku ning nad loodavad küttimise ja ellujäämise osas ainult iseendale. Sinu väikesel kassipojal on samasugused instinktid ning seetõttu tuleb teda uue elu ja teiste kasside ja loomadega kohanemisel aidata.

Sissetung territooriumile

Kui sul on juba täiskasvanud kass, siis võib uue kassipoja majjatoomine põhjustada veidi rivaalitsemist. Kassid on äärmiselt territoriaalsed, seega võid eeldada kohandumise perioodi, mil kaks kaslast teineteisega harjuvad. Ole kannatlik ja ära muretse. Nad õpivad lõpuks läbi saama ja võivad saada isegi piisavalt headeks sõpradeks, et koos kerra tõmmata ja üksteist lakkuda!

Kassipoja tutvustamine koerale

Kui sul on koer, siis on noort kassipoega tavaliselt lihtsam majja võtta kui täiskasvanud kassi. Alguses kaalu suurema kassipuuri ostmist, et vajadusel oma väikest kaslasest sõpra hästi kaitsta. Kassipoeg võib koera peale sisiseda – ära muretse, see on täiesti loomulik käitumine. Kõige parem on lemmikutel lihtsalt lasta olla. Paari nädala jooksul peaksid nad olema teineteist aktsepteerinud.

Kassipoja tutvustamine väiksematele lemmikloomadele

Kui sul on merisiga, liivahiir või jänes või muu väiksem lemmikloom, siis on oluline teda kassipoja juuresolekul mitte puurist välja lasta. Taga kõikidele lemmikutele eraldi eluruumid, piisavalt toitu ja vett ning jaga neile palju armastust ja kindlustunnet. Nii saavad kõik õnnelikult koos elada!