health

Looduses kasutavad suured kaslased kasukate hooldamist sotsiaalsete suhete hoidmiseks. Sarnasel viisil saad oma sidet kassipojaga tugevdada sellega, et teed talle regulaarseid tervisekontrolle. Hea on nendega alustada juba noores eas. Nii muutub see kassipoja jaoks loomulikuks rutiiniks.

Olemise mugavaks tegemine

Enne kassipoja läbivaatamist otsi koht, kus ta end mugavalt tunneb, näiteks sinu süles või voodi peal. Läbivaatamise ajal ole võimalikult õrn ja kasuta rohkesti hellitavaid ja julgustavaid sõnu.

Hingamine ja alakeha

Kuula kassipoja hingamist ja veendu, et see oleks regulaarne ning ei oleks mingil moel vaevaline. Libista väga õrnalt käed üle kassi külgede ja pane tähele kõike, mis tundub tavatu.

Silmad ja kõrvad

Vaata kassipoja kõrvadesse ja kontrolli, et kõrvalestal ei oleks kriimustusi, põletikku ega tumedat kõrvavaiku. Otsi kiisu silmade ümbert eritist, põletikku või märke vigastustest. Ära kunagi puuduta kassipoja silmamuna ega tarvita silmatilku ilma loomaarstiga konsulteerimata.

Suu ja nina

Ava õrnalt kassipoja suu ja otsi katkiseid hambaid, põletikulisi igemeid või kogunenud hambakattu. Kassipoja nina on heaks näitajaks üldise tervise kohta – see peaks olema jahe ja niiske. Kui kassipoja nina tundub kare või ta aevastab palju, siis võib ta olla külmetunud. Kui oled mures, siis lepi loomaarsti juurde põhjalikumaks läbivaatuseks aeg kokku.

Küünised

Kontrolli kassipoja käppasid, ja veendu, et tal ei oleks murdunud või puuduvaid küüniseid. Otsi ka vigastusi padjandite vahel asuval pehmel nahal. Käppa õrnalt pigistades paljastuvad kassipoja küünised. Ära unusta, et need on teravad!

Pea nõu loomaarstiga

Kui oled millegi pärast mures, siis jälgi kassipoega kahe või kolme päeva jooksul. Kui ta käitumine ei anna ikka rahu, siis helista loomaarstile.