health

Nagu sinu seedetrakt, muudab ka kassipoja seedetrakt toidu energiaks. Kui kassi toidetakse kehvasti, siis võib see tema kõhtu mõjutada. Tavalisteks probleemideks on kõhulahtisus ja kõhukinnisus. Kui su kiisukesel on üks neist sümptomitest, siis oleks hea lasta loomaarstil ta üle vaadata.

Oksendamine

Kui näed kassipoega aeg-ajalt oksendamas, siis ei ole tõenäoliselt selle pärast tarvis muretseda. Nagu kõik kassid, teeb ta seda üsna loomulikult enda kaitsmiseks kahjulike ainete eest. Kui su kassipoeg oksendab aga regulaarselt ja oled tema tervise pärast mures, siis vii ta loomaarsti juurde.

Kõhulahtisus

Kõhulahtisus võib olla põhjustatud muutustest kassipoja toidulaual, ülesöötmisest või infektsioonist. Kassipoeg peaks roojama vähemalt korra päevas. Seega jälgi muutusi tema käitumises. Kõhulahtisus põhjustab vedelikukaotust, mis ei ole kassipojale hea. Küsi nõuandeid ja julgustust loomaarstilt.

Kõhukinnisus

Kui näed oma kassipoega liivakasti kohal punnitamas, siis võib tal olla kõhukinnisus. Kõhulahtisuse sarnaselt võib ka kõhukinnisus olla tingitud muutusest toidulaual, ülesöötmisest või mingisugusest infektsioonist. Kui sümptomid püsivad kauem kui 48 tundi, siis on kõige parem nõu pidada loomaarstiga.
Steriliseerimine