health

Nagu suurtel kaslastel, on ka sinu isasel kassipojal loomulik instinkt oma territooriumi uriini piserdamisega märgistada. Ning jooksuajal on emane kassipoeg tõenäoliselt lärmakas ja rahutu ning niheleb ja püherdab maas.
Steriliseerimine aitab sellist käitumist vältida. Mis veelgi parem – sellel on ka pikaajaline kasu tervisele.

Millal steriliseerida

Parim aeg oma isase või emase kassipoja steriliseerimiseks on umbes kuues elukuu. See on aeg, mil su armas väike karvapall saab suguküpseks. Küsi steriliseerimise kõigi aspektide kohta nõu oma loomaarstilt.

Armastus ja kiindumus

Steriliseerimine on väga lihtne ning tavaliselt saad kassipoja koju viia juba samal päeval. Ta võib pärast operatsiooni olla veidi uimane, seega lase tal vaikses kohas taastuda. Ta võib isegi järgida oma loomulikku instinkti ja pugeda kodus turvalisse kohta peitu pugeda. Metsikus looduses taganevad suured kaslased haigusest või vigastusest taastumiseks ning seega on see täiesti normaalne käitumine. Anna talle piisavalt armastust ja julgustust ning ta peaks endine olema 24–48 tunni pärast.

Kasu tervisele

Kassipoja steriliseerimine aitab kaitsta ja parandada looma tervist. See lihtne protseduur aitab vähendada ka liiga paljude soovimatute kassipoegade sündi.