health

Sinu kassipoeg on sarnaselt oma suurtest kaslastest sugulastele tõeline kiskja. Tema hambad, keel ja seedetrakt on kõik mõeldud spetsiaalselt liha söömiseks. Kassipoja loomulike toiteainevajaduste rahuldamiseks on oluline teda toita õige toiduga.

Samuti vajab su kiisuke kiskjana palju valku ja kompleksset toitainete tasakaalu. Kuna kassipoeg kasvab nii kiiresti, on tal teatud toiteaineid vaja vähem või rohkem kui täiskasvanud kassil, sealhulgas kaltsiumi ja fosfori tasakaalu.

Valk

Valgud on kassipoja kasvu ja lihastoonuse ning terve karva, naha ja küüniste seisukohast üliolulised. Valgud koosnevad väiksematest osadest, mida nimetatakse aminohapeteks. Mõnda neist (näiteks tauriini ja arginiini) nimetatakse asendamatuteks aminohapeteks, mis tähendab seda, et kassipoja organism ei suuda neid ise toota. Pead need tema toiduvalikusse ise lisama.

Asendamatud rasvhapped

Kassipoeg vajab asendamatuid rasvhappeid selleks, et hoida hea tervise juures oma nahka, kasukat, reproduktiivset süsteemi ja ainevahetust. Asendamatud rasvhapped on olulised energiaallikad ning muudavad toidud ka maitsvateks!

Vitamiinid

Vitamiinid on hädavajalikud kassipoja nägemise, luude kasvamise ja ainevahetuse jaoks. On palju erinevaid vitamiine ja igaühel neist on oma kindel roll. Seega kui kassipoeg juhtub oma käppa vigastama, siis aitab üks vitamiin veritsust peatada ning teine ravib nahka.

Mineraalid

Mineraalid annavad kassipojale tugevad hambad ja luud. Peamised mineraalid, mida kassike vajab, on kaltsium, fosfor, kaalium, naatrium, kloriid ja magneesium. Leiad kõik mineraalid täpselt õigetes kogustes täisväärtuslikust kassitoidust.

Süsivesikud ja kiudained

Su kassipoeg kasutab süsivesikuid energiaallikana. Lisaks soodustavad kiudained seedimist.

Neid keerukaid vajadusi arvesse võttes on oluline kassipoega toita spetsiaalse toiduga. Whiskas® Kitten’i kassipoegadele mõeldud toit pakub su kaslasest sõbrale täisväärtuslikku ja tasakaalustatud toitu, milles on kõik valgud ja toiteained, mida ta vajab terveks ja rõõmsaks kassiks kasvamiseks.