health

Su kassipoeg on loomult kiskja. See tähendab, et ta hammaste kuju on ideaalne liha lõikamiseks ja rebimiseks, mitte peenestamiseks ega närimiseks. Sarnaselt oma suurtest kaslastest sugulastega on ka temal terveid hambaid tarvis söömiseks ja korralikult karva eest hoolitsemiseks.

Regulaarsed kontrollid

Kassipoja hambad peaksid olema puhtad ja katuvabad. Igemed peaksid olema roosad ja terved. Kui märkad kassipoja hammaste või igemete ümber punetust, siis pea nõu loomaarstiga – mõnikord võivad toidujäägid või bakterid viia hambakatu tekkeni.

Harjuta kassipoega varasest east alates suukontrolliga – see teeb hammaste puhastamise palju lihtsamaks!

Kassipoja hammaste puhastamine

Kassipoja hammaste puhastamiseks on tarvis tillukest hambaharja ja mõnda kassisõbralikku hambapastat. Neid saab osta igast loomapoest. Samuti saab neid loomaarstilt. Lase kassipojal hambapastat harjalt lakkuda, et ta selle maitsega harjuks. Seejärel liiguta harja kiiresti tagumiste hammaste juures, kõigepealt ühel pool ja siis teisel pool. Proovi seda teha vähemalt korra nädalas.

Eritoit

Kassipoja toidulauale tuleks lisada sobiv kuivtoit, näiteks kassipoegadele mõeldud kuivtoit Whiskas® Kitten Dry, mis sisaldab tervete hammaste tagamiseks lisakaltsiumit. Iga kuivtoidu palake (nii nimetatakse kuivtoidu tükikesi) on kassipoja suu jaoks õige suuruse ja kujuga ning toidu lihviv tekstuur on hea kiisu hammaste ja igemete jaoks.